niedziela, 23 września 2012

Efekt 3d

dąc w sklepie SEPHORA lub wchodząc na ich stronę można się dowiedzieć o pewnej nowości. Mianowicie chodzi mi Ciaté Caviar Manicure (lakier + granulki do zdobienia 79zł). Dostępne są tylko trzy kolory (biały, czarny i kolorowy). Moim zdaniem jest to ciekawy pomysł na urozmaicenie naszych paznokci. Lakier w połączeniu z granulkami daje efekt 3d, paznokieć ma inną fakturę. Jest to dosyć niecodzienne, gdyż jesteśmy przyzwyczajone jedynie do różnych wzorów i kolorów na paznokciach, ale jedynie w formie płaskiej. Owszem często są używane tego rodzaju "gadżety" do paznokci jak granulki czy inne, ale to w przypadku gdy robimy paznokcie żelowe. Wtedy "zatapiamy" wszelkie ozdóbki w żelu. 

Kupując kosmetyki w Paese, do 2 produktów mogłam sobie wybrać prezent za 1gr...i co zobaczyłam? malutkie złote granulki w słoiczku. Stwierdziłam, że je wezmę i zrobię dużo tańszą wersję Ciaté Caviar 
Manicure, taką, żeby każda z nas mogła sobie na nią pozwolić. Już nie jedna osoba na ten pomysł pewnie wpadła, ale i tak stwierdziłam, że zamieszczę o tym posta ;)

Co nam będzie potrzebne:
- granulki (bulion)
- lakier do paznokci w wybranym przez nas kolorze
- lakier bezbarwny (opcjonalnie)

Wszelkie ozdoby do paznokci, jak granulki, możemy dostać np. targu (w Krk pod halą targową) bądź na allegro, czy w drogerii za ok. 3-5zł (zależy od miejsca).
1. Malujemy paznokcie wybranym lakierem
2. Po wyschnięciu pierwszej warstwy nakładamy kolejną 
3. Na mokry lakier wysypujemy bulion, strząsamy nadmiar, lekko dociskamy do paznokcia
(nie musimy nakładać bulion na całą płytkę paznokcia, możemy np. na wybrane partie)
4. Czekamy aż lakier wyschnie i jak chcemy możemy użyć lakieru bezbarwnego do utrwalenia


A oto efekt końcowy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz